Nejčastější otázky a odpovědi


Jaký je rozdíl mezi mandalou na plátně a uměleckým tiskem?

Mandala na plátně

Jak už z názvu vypovídá, mandala na plátně je skutečně tisk obrazu na plátno. Plátno je z vysoce kvalitního materiálu, ručně napnuté na dřevěném blind rámu. Vzadu je opatřeno kovovým závěsem, abyste si plátno mohli rovnou pověsit na stěnu. Takto zhotovená plátna již není nutné rámovat. 

Každou mandalu tisknutou na plátně zdobíme stovkami perliček, které jsou typickým znakem obrazů Zuzany Krulové. Obrazy také doplňujeme o zlatou akrylovou barvu, pokud byla použita při malbě originálního obrazu. Je to práce velmi jemná a pečlivá, dodává našim obrazům nevšední vzhled a kouzlo, které běžné reprodukce nemají. Často se nám pak stává, že zákazník nerozezná originál od reprodukce. 

Protože každému obrazu věnujeme péči v podobě ručního dopracování, jejich dodání trvá delší dobu. Většinou do 14 dní od přijetí platby na účet budete mít obraz doma.

Umělecký tisk Fine Art

Tyto obrazy tiskneme na výjimečný Fine Art papír, který se vyznačuje svou kvalitou nejen v pevnosti, ale také vzhledu. Připomíná něco mezi plátnem a papírem. Má zřejmou strukturu, která dodává obrazům vzhled, jako by byly vytištěny na plátně. 

Protože se jedná o papír, je nutné jej zarámovat. Existuje spoustu eshopů, které prodávají rámy. Další možností je zajít do rámařství, kde mají nespočet rámů a pomohou vám vybrat. Výhodou je, že si tak můžete zvolit rám dle vašeho vkusu a vzhledu interiéru, kde bude obraz viset. 

Tyto obrazy nejsou dopracovány zlatou akrylovou barvou ani plastickými perlami. Přijdou vám zabaleny v tubusu a doba jejich dodání je rychlejší, než u mandal na plátně.

Video ukázku, jak vypadají naše obrazy, můžete shlédnout dole na domovské stránce zde.

 

Za jak dlouho mi přijde obraz?

Snažíme se samozřejmě o co nejrychlejší dodání. Nicméně nejsme velkovýroba, nemáme sklady, kde by obrazy ležely a každou objednávku řešíme individuálně.  

Standardně se snažíme doručit mandaly na plátně do 14 dní od přijetí platby. Umělecké tisky posíláme do 7 dní od přijetí platby.  

Protože vše chystáme víceméně ve třech lidech, někdy se může stát zdržení. V tomto případě bychom vás vždy dopředu informovali o stávající situaci a společně bychom se domluvili na dalším postupu.

 

Je nutné rámování?

Mandaly na plátně není nutné rámovat. Jsou nachystané rovnou k pověšení na vámi vybrané místo. Nicméně pokud byste si přáli i takto hotový obraz rámovat, můžete zajít do rámařství, kde vám poradí a pomohou vybrat vhodný rám. Je to spíš jen takový bonus navíc pro ty, kteří mají rádi zdobené rámy a hodí se jim do interiéru.

Umělecké tisky je nutné rámovat, protože se jedná o Fine Art papír. Aby vám vydržel co nejdéle, je vhodné ho chránit sklem. Na výběr máte několik internetových e-shopů, které nabízejí různé typy rámů. Nebo můžete zajít do rámařství, kde vám poradí s výběrem a vše zhotoví. 
Fine art tisky je možné rámovat i bez skla a obrazům to moc sluší! V takovém případě namísto skla požádejte o nakašírování (přilepení) tisku na zadní desku rámu, aby byl obraz krásně rovný a nevlnil se.

Zde je článek o rámování

 

Nemusím se bát poškození při přepravě?

Určitě se nemusíte bát. Obrazy posíláme již 6 let a nestalo se nám, že by došlo ke poškození obrazu. 

 

Jak obrazy udržovat?

Obrazy nepotřebují žádnou zvláštní údržbu. Mandaly na plátně stačí párkrát do roka otřít prachovkou. Nepoužívejte vlhký hadřík, abyste případný prach nerozmazali po plátně. 

Umělecké tisky na Fine Art, které budete mít vložené pod sklem v rámu, můžete omést jak prachovkou, tak otřít hadříkem. Samozřejmě také sklo můžete vyleštit. 

 

Máte jiný dotaz? Napište nám třeba email, rádi vám odpovíme :-)

KONTAKTY