3. Umístění a nasvětlení obrazu


Nechte obraz vyniknout, ať vám pohled na něj přináší časté potěšení. Jak na to?

IMG_2168+_1024_sRGB

 

Každému obrazu prospěje místo, které má hodně přirozeného světla. Většinou je to naproti oknům či francouzským dveřím. Pokud ale máte již vybráno jiné místo, kde sluníčko nemá takovou sílu, můžete obraz pověsit blízko stávajícímu osvětlení místnosti.

 

IMG_2191+_1024_sRGBIMG_1769+_1024_sRGB

 

Další možností je obrazu pořídit jeho nasvětlení. Posloužit může jedno nebo dvě bodová světla s nízkou intenzitou a velkým rozptylem.

_DSC3153_1024_sRGB

Zde si majitelé obrazu předem připravili místo s 360-stupňovým nasvětlením. Obraz se doslova rozzářil a my měli z jeho instalace velikou radost.

 

A jestliže máte vybráno tmavé místo, obraz od nás určitě chcete a zároveň si nechcete přidělávat práci s dodatečným na světlením, tak i s tím vám můžeme trochu pomoci. Tady jsme vybrali obrazy, které vyniknou i v tmavém prostředí.

Co nedoporučujeme, je obraz dávat blízko krbu, nebo přímo u něj často nechávat hořet svíčky. U mandal na plátně i nepatrný polétavý popel či dým po nějaké době zanesou bílé plochy plátna. Jiné potíže jsme s obrazy nezaznamenali. 


Zde jsou ukázky vhodných obrazů do tmavých prostředí (kliknutím na fotku se dostanete na stránku s detaily obrazu):

Magický lotos - Zuzana Krulová Mandala ArtDuha světla - Zuzana Krulová Mandala ArtJemnocit - Zuzana Krulová Mandala Art

Síla - Zuzana Krulová Mandala ArtDuhová mandala - Zuzana Krulová Mandala ArtZlatá mandala - Zuzana Krulová Mandala Art

Poklad nitra - Zuzana Krulová Mandala ArtSíla úplňku - Zuzana Krulová Mandala ArtKvět vesmíru - Zuzana Krulová Mandala Art

Vesmírná buňka - Zuzana Krulová Mandala ArtRovnováha v nás - Zuzana Krulová Mandala ArtVesmír - Zuzana Krulová Mandala Art