2. Rámování

 
Rámování vyžaduje cit anebo trochu zkušeností. Věříme, že o obojí se s vámi dokážeme podělit :-)

My jsme při profesionálním rámování u každého obrazu vždy vyzkoušeli mnoho lišty. A vždy se to přikládání vzorků na obraz vyplatilo. Pro vás jsme na každý obraz z kategorie Happiness vybrali alespoň dva rámy, které jim sluší. Můžete ale samozřejmě vybrat i jiný, který vám bude více ladit s interiérem.

 

Harmonicky působí, když obraz s rámem ladí. Obrazu s modrými tóny a zlatou mandalou bude slušet modrý rám se zlatou. 

Na začátku ještě připomeneme, že naše obrazy v provedení na plátně rámování nepotřebují. Dodáváme je již napnuté na dřevěném blind rámu a jsou připravené k zavěšení.

Rám budete pořizovat k uměleckým tiskům, které dodáváme na Fine Art papíru (v tubusu).

 

Proč neprodáváme obrazy včetně rámů?

Protože 100 lidí má 100 názorů a každý máme trochu jiný vkus. Každému obrazu pasují určité barvy, každému člověku se líbí něco jiného.

Také každý interiér krásně dozdobí rám, který k němu ladí. A to bychom museli k našim desítkám obrazů (navíc v různých velikostech) mít skladem stovky rámů, na což nemáme kapacitu. Soustředíme se na maximální kvalitu obrazů a na rámy jsou tady jiní specialisté :-).

Ale rámování jsme už mnohokrát řešili, spoustu variant vyzkoušeli a rádi vám poradíme.

Zuzana Krulová_Oslava ženství (1)_1024_sRGBZuzana Krulová_Síla úplňku (1)_1024_sRGBZuzana Krulová_Rovnováha v nás (1)_1024_sRGB

Dá se říci, že bílá, zlatá a přírodní dřevo jsou univerzální a sluší téměř všem obrazům. Černým obrazů se zlatou mandalou nesluší bílá, ale vždy jim sedne zlatá, popř. hnědé dřevo.

 

Rám vybírejte tak, aby pasoval:

  1. K obrazu - nejlepší varianty ukazujeme na eshopu přímo u konkrétního obrazu
  2. Do interiéru - barevně ladil s okolím, k dřevěnému nábytku volíme stejný odstín dřeva rámu
  3. Bez pasparty - umělecké tisky od nás již paspartu obsahují (kromě černých obrazů, kterým podle nás bílá pasparta nesluší)

IMG_1885+_1024_sRGBIMG_1882+_1024_sRGB


Zasklení?

Sklo chrání obraz před ušpiněním, zjednodušuje občasné oprášení a také může barvám poskytnout dodatečnou UV ochranu (pro naše tisky není nezbytná, použité barvy mají velmi vysokou životnost). 

Nejlepší je antireflexní sklo, ale je to nejdražší varianta (cena za m2 je kolem 4 000 Kč). Dobrou službu však udělá i mnohem levnější plexisklo, které nabízí UV ochranu.

_DSC8372_1024_sRGB-2

Sklo... jakoby by nebylo

Alternativou je rámování bez skla, díky čemuž zůstanete v bezprostředním kontaktu s obrazem a úplně předejdete odleskům světla na skle. Jen přitom bílá pasparta bude vyžadovat opatrné zacházení při občasném oprášení vnitřní části rámu (s prachovkou bez obav). Zasklené rámování můžete otřít vlhkým hadříkem.